Browar wBrew to wrocławski browar kontraktowy stworzony przez trzech przyjaciół: Jarka, Pawła i Michała. Wszystko zaczęło się od Pawła, który jako rasowy beergeek i piwowar domowy zaraził pozostałych pasją do piwa rzemieślniczego.
Z mieszanki długoletnich znajomych i kraftu nie mogło wyjść nic innego jak założenie własnego piwnego biznesu. Jarek odpowiada za sprzedaż i razem z Michałem, który tworzy siatkę logistyczną browaru, załatwiają wszelkie codzienne sprawy. Paweł jest w browarze głównym piwowarem, autorem receptur oraz nadzoruje produkcję. Pomimo tego, że każdy ma swoje obowiązki łączy ich jedno: razem wBrew wszystkiemu! A po co? Na zdrowie!

PIWA DOSTĘPNE NA WYDARZENIU:

Z Serii I:

1. Winter Stout

Z Serii II:

2. Mon Chèri IPA

3. My Dear Witbier

Z Serii III:

4. Have a Weizen!

5. Mehr Kölsch

 

ASORTYMENT

I Seria wBrew POGODZIE
Od samego początku postanowiliśmy iść wBrew i obalać piwne konwenanse. Z tego powodu powstała pierwsza seria piw – wBrew POGODZIE. Bo skoro w marcu jak w garncu, a kwiecień to plecień my pokazujemy, że można pić rześkie piwo w chłodne dni a ciemne i gęste w ciepłe popołudnia. Albo na odwrót.
SUMMER ALE (STYL: SUMMER ALE)
Jednym z dwóch premierowych propozycji tworzących debiut jest Summer Ale. To przede wszystkim jasne, rześkie i wytrawne piwo. Posiada lekko goryczkowy posmak i cytrusowy aromat. Opcjonalnie przeznaczone do picia w chłodne marcowe dni, w nostalgii za ciepłym latem lub w ciepłe wiosenne popołudnia dla ochłody. Nie ma złych wyborów, bo piwo wbrew pozorom jest dobre na każdą pogodę.

WINTER STOUT (STYL: MILK STOUT)
Drugim premierowym piwem jest Winter Stout. To ciemne, czekoladowe, delikatnie palone i słodkie piwo. Posiada kremową konsystencję oraz waniliowy aromat, a wyróżnia je proces leżakowania z płatkami dębowymi. Opcjonalnie przeznaczone do picia w ciepłe wiosenne dni w nostalgii za zimnymi wieczorami w domu lub w chłodne marcowe dni. Nie ma złych wyborów, bo piwo wbrew pozorom jest dobre na każdą pogodę.

II Seria wBrew STEREOTYPOM

„Podobno” kobiety piją słodkie i lekkie piwa, a mężczyźni sięgają po te ciężkie lub bardzo goryczkowe. My w drugiej serii mówimy wBrew STEROTYPOM i pokazujemy, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą wypić z pozoru lekkie i orzeźwiające, ale mocno dochmielone piwo lub sięgnąć po trunek charakterny, ale w wersji lżejszej i z wiśniowym finiszem.

 

MY DEAR WITBIER (STYL: AMERICAN WITBIER)
To klasyczne piwo pszeniczne w stylu belgijskim. Jest orzeźwiające, jasne, przyjemnie słodkie (a zarazem cytrusowe) z wytrawnym finiszem. Wśród klasycznych dodatków znajdzie się kolendra, skórka gorzkiej i słodkiej pomarańczy oraz skórka cytryny. „Podobno” takie piwa preferuje płeć piękna. My wBrew STEREOTYPOM prezentujemy ten styl z akcentem „podobno” męskim, dzięki mocnemu dochmieleniu poprzez zastosowanie amerykańskich chmieli. Piwo dla kobiet? Dla mężczyzn? WBREW POZOROM PIWO DLA KAŻDEGO.

 

MON CHÉRI IPA (STYL: CHERRY SESSION IPA)
To piwo z gatunku IPA traktowanego jako ikona piwnej rewolucji. W klasycznej odsłonie jest aromatyczne, goryczkowe i mocno chmielowe. „Podobno” takie piwa preferują mężczyźni. My wBrew STEREOTYPOM proponujemy ten styl z akcentem „podobno” kobiecym: w wersji Session, czyli lżejsze, goryczkowe (ale tylko dla zrównoważenia słodowości) i jeszcze bardziej nachmielone na aromat. Wszystko dopełnione wiśniowym finiszem. Piwo dla kobiet? Dla mężczyzn? WBREW POZOROM PIWO DLA KAŻDEGO.