Browar ulokowany jest w malowniczej wsi Kamienica, u stóp Śnieżnika, 5km od Stronia Śląskiego i 10km od Lądka Zdrój, na terenie Stacji Narciarskiej Kamienica. Na miejscu oferujemy Gościom  zarówno świeże, warzone na miejscu piwo jak i oryginalne, smaczne potrawy. Browar Kamienica to doskonałe miejsce wypadowe zarówno w przypadku wycieczek pieszych lub rowerowych jak i uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. To właśnie u nas ,w świetnej atmosferze, przy ciepłym kominku znaleźć można odpoczynek po całym dniu spędzonym na stoku lub szlaku.

Browar

Browar wyposażony jest w warzelnie w stylu niemieckim produkcji słowackiej z ogrzewaniem elektrycznym o maksymalnym wybiciu 700l. Fermentacja prowadzona jest w ośmiu zbiornikach  o łącznej pojemności 5700l. Przy odpowiedniej rotacji daje nam to wydajność około 60000l piwa rocznie. Gotowe piwo jest kegowane i  butelkowane.

Nasza historia

Gdybyśmy mieli streścić naszą historię w dwóch zdaniach, to wyglądałyby one tak: „Pewnego dnia siedząc w karczmie w Stacji Narciarskiej Kamienica stwierdziliśmy, że z uwagi na brak dobrego trunku fajnie byłoby zbudować tam browar. Sami do końca nie wiemy w jak ale tak też się stało”.

Jesteśmy z Wrocławia. Tutaj spędziliśmy zdecydowaną większość naszego życia. W 2015 roku postanowiliśmy wpompować nasze oszczędności w niewielką instalację browarniczą w Kotlinie Kłodzkiej. Zafascynowała nas tamtejsza okolica oraz fantastyczna, sielankowa atmosfera. Swoim działaniem chcemy wskrzesić tradycje piwowarskie tego regionu. Uważamy, że okolice Masywu Śnieżnika zasługują na swój własny i niepowtarzalny trunek.

Na co dzień za produkcję naszych piw odpowiedzialny jest młody adept sztuki piwowarskiej Piotr. Od święta za garami przeszkadza mu piwowar domowy i pomysłodawca całej inicjatywy Maciej. Rolę głównego degustatora i handlowca przejął Kuba, drugi współzałożyciel browaru.

Nasze piwo

Nasze piwo produkowane jest na niewielką skalę z wykorzystaniem naturalnych składników oraz krystalicznie czystej górskiej wody. W przeciwieństwie do wielkich koncernów inwestujemy w słody, chmiele oraz drożdże najwyższej jakości. Nie oszczędzamy na smaku i aromacie. Chcemy aby nasze receptury zawsze w pełni oddawały pasję i kreatywność Piwowara.

Specjalizujemy się w produkcji piw lekkich, zbalansowanych i pijalnych. Zamiast brać udział w wyścigu nowości i premier idziemy własną drogą cierpliwie udoskonalając receptury w poszukiwaniu niepowtarzalnego stylu. Nie jesteśmy fanami chwytliwych dodatków piwowarskich w postaci herbat ,warzyw czy sztucznych aromatów. Zamiast tego wolimy odkrywać na nowo tradycyjne składniki. Warząc proste, smaczne piwa chcemy pokazać, że „kraft” nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla koneserów. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie.

PIWA DOSTĘPNE NA WYDARZENIU:

Jasny Anioł – Lekki pils (Ekst.: 10,3% wag., Alk.: 4% obj.)

Piwo jasne, dolnej fermentacji o niskiej zawartości alkoholu. Lekkie , orzeźwiające z wyraźnie zaznaczoną, jednak delikatną i zaokrągloną goryczką oraz korzennym aromatem szlachetnych odmian chmielu.

Czerwony Anioł – Czerwone Ale (Ekst.: 12,7% wag., Alk.: 5% obj.)

Piwo górnej fermentacji o ciemnobursztynowej barwie. Pełne w smaku, słodowo-karmelowe z gorzkim finiszem. Czyste, gładkie z lekko wyczuwalnym aromatem owoców i chmielu.

Ciemny Anioł – Ciemne Ale (Ekst.: 14,7% wag., Alk.: 6% obj.)

Piwo ciemne , mocne, lekko palone o słodkim wyrazie. W smaku wyczuwalne nutki karmelu oraz toffi z leciutką goryczką w tle. Treściwe ale nie przytłaczające.

Dollar – Amerykańskie Ale (Ekst.: 12,7% wag., Alk.: 5% obj.)

Piwo górnej fermentacji o złocistej barwie z wyraźną goryczką i egzotycznym aromatem amerykańskich odmian chmielu.

PREMIERA

Dymione Śnieżnickie – Górskie Ale (Ekst.: 11,3% wag., Alk.: 4,5% obj.)

Bursztynowe piwo górnej fermentacji o umiarkowanej treściwości. W smaku i aromacie delikatna przewaga
słodu nad chmielem. Wyczuwalne nuty wędzono-ziemiste pochodzące od niewielkiej ilości słodu wędzonego torfem (whisky).

Specjalnie na Oktobeerfest Alternative postanowiliśmy również uwarzyć piwo Marcowe (Ekst.: 12,7% wag., Alk.: 5% obj.) czyli mocniejszą, wersję klasycznego lagera serwowaną zazwyczaj podczas monachijskiego święta piwa.

Browar Kamienica
ul. Kamienica 1a
57-550 Stronie Śląskie

+48 723237135

Homepage

http://facebook.com/browarkamienica

http://www.instagram.com/browar_kamienica